projeler

  • (2015) DignityAI (Javascript): Yüksek lisans tezi olarak hazırlanmış, HTML5 oyunlar için geliştirilen bir yapay zeka kütüphanesidir. https://github.com/berkanuslu/dignityai adresinden açık kaynak kodlu olarak MIT lisansı ile sunulmuştur.
  • (2015) Kelime Sepeti (iOS & Android): Türkiye’nin ilk ve tek Sepetli, Yumurtalı, Civcivli falan Kelime Oyunu, üstelik %97.87328858 Yerli Yapımı: Kelime Sepeti. Civriye sevimli mi sevimli bir civciv olarak dünyaya gelmeyi beklerken, beklenmedik bir hata ile karşı karşıya kalır ve kendini Bakkal Sabri’nin dükkanında diğer yumurtalarla birlikte bulur. Üstelik bu talihsizlik sadece kendisinin değil arkadaşlarının da başına gelmiştir. Civriye ve arkadaşlarını, yumurtayı tüm öğünlerin vazgeçilmezi yapan öğrenci milletinin eline geçmeden ve bilhassa tava ile buluşmadan kurtarmalı, hem Bakkal Sabri’nin hem de doymak bilmeyen öğrencilerin heveslerini kursaklarında bırakmalısın!!! (Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tr.moonbridge.KelimeSepeti - AppStore: https://itunes.apple.com/us/app/kelime-sepeti/id966103270?mt=8
  • (2015) iHezarfen (iOS & Android): “First, he practiced by flying over the pulpit of Okmeydanı eight or nine times with eagle wings, using the force of the wind. Then, as Sultan Murad Han (Murad IV) was watching from the Sinan Paşa mansion at Sarayburnu, he flew from the very top of the Galata Tower (in contemporary Karaköy) and landed in the Doğancılar Square in Üsküdar, with the help of the south-west wind. Then Murad Han granted him a sack of golden coins, and said: “This is a scary man. He is capable of doing anything he wishes. It is not right to keep such people,” and thus sent him to Algeria on exile. He died there.” Evliya Çelebi, Most Famous Turkish Voyager of the World. (Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tr.moonbridge.ihezarfenAppStore: https://itunes.apple.com/us/app/ihezarfen/id942763471?mt=8)
  • (2012) Hürriyet Kelime Oyunu (iOS):  Hürriyet Çocuk Klübü’nün Flash platformunda bulunan kelime oyunu projesi iOS sürümüne uyarlanmıştır.
  • (2009-2012) Boğaz Harbi 3 Boyutlu Çanakkale Savaşı Bilgisayar Oyunu (C++): Tarihin gerçeklerini gençlere aktarmak için üniversite bitirme projesi olarak başlanan ve araştırma geliştirme faaliyetlerine Microsoft İnovasyon Merkezi’nde devam edilerek Etohum 2010 En İyi 15 Girişim arasına seçilen oyun projesidir. 2011 Nisan ayında Teknogirişim Sermayesi Desteği tarafından desteklenmiştir.